طناز وب

تنش جدید بین هند و چین در مالدیو

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ۲۰:۴۰:۰۸
تنش جدید بین هند و چین در مالدیو
5 ساعت قبل ... وزارت خارجه چین گفت، مسائل مالدیو باید داخلی حل شود و مداخله دیگر کشورها، شرایط را پیچیده تر می کند. - وزارت خار.
از دید تاریخی، کشورهای جنوب شرق آسیا زیر نفوذ فرهنگی هند و چین بوده‌اند، البته درجات این نفوذ تفاوت‌های دارد. بیشتر کشورهای منطقهٔ هندوچین بیشتر از هندوستان نفوذ فرهنگی پذیرفته‌اند ولی در مورد کشور ویتنام این مسئله به‌وارونه است و این کشور بیشتر تحت نفوذ فرهنگی چین بوده‌است. نفوذ کم‌تر هندی بر فرهنگ ویتنام زمانی ...
30 دسامبر 2017 ... دهلی نو-ایرنا- نپال به عنوان کشوری که تنها دو همسایه دارد همواره به عنوان دریچه اطمینانی برای جلوگیری از برخورد مستقیم هند و چین عمل کرده، اما قدرت گرفتن حزب کمونیست در این کشور با ... قدرت گرفتن احزاب چپ در نپال/عرصه جدید تنش بین هند و چین ... هند نمی خواهد نپال به یک سریلانکا و یا مالدیو دیگر تبدیل شود.
بازگشایی گذرگاه‌های مرزی پس از تقریباً ۵۰ سال در سال ۲۰۰۶ نشانگر قدمی بزرگ به جلو در روابط بین چین و هند است. گذرگاه مرزی «ناتو ... مراسم افتتاح این گذرگاه در مرز بین دو کشور در ایالت شمالی «سیکم» هند و منطقه «تبت چین» برگزار شد. بازگشایی گذرگاه ... کشور همکاری نماید. دوستی جدید «هند و آمریکا» موجب نگرانی چین است.
19 آگوست 2017 ... تنش بین چین و هند بابت فلات «دوکلم» در هیمالیا موجب شده است که شرکت هواوی، یکی از پانصد شرکت مهم جهان که کالاهای الکترونیکی تولید می‌کند کارمندان هندی خود را از دفاترش در تهران اخراج کند.
9 ساعت قبل ... بین الملل > آسیا - کمتر از یک هفته است که از بحران سیاسی مالدیو می گذرد، آخرین خبرها حاکی از آن است که ارتش هند به حالت آماده باش کامل درآمده است. به گزارش ... سخنگوی وزارت خارجه چین تصریح کرد شهروندان چینی که در مالدیو هستند باید برای حراست از خود تدابیر لازم را اتخاذ کنند و از تنش ها دور بمانند. وی گفت ...
4 ساعت قبل ... وزارت خارجه چین گفت، مسائل مالدیو باید داخلی حل شود و مداخله دیگر کشورها، شرایط را پیچیده‌تر می‌کند.

خوش آمدید

بستن